Aktualności

16.11.2022

Mamy szczeniaki !

Kontakt

Suchy Dwór k.Gdyni

tel. 606 126 493

e-mail: beautifulbiewer@wp.pl

Wzorzec Biewer Yorkshire Terrier

Wzorzec Biewer Yorkshire Terrier – podany wzorzec został w dniu 02.11.2007 roku omówiony z panią Biewer i ostatecznie uznany od tego momentu za obowiązujący.

Tłumaczenie z Niemieckiego i Amerykańskiego Klubu Biewera

Pochodzenie: Niemcy

Wygląd ogólny – jest to elegancki, trzykolorowy, długowłosy mały piesek z lekko opadającą szatą na boki jego ciała z zarysem równego grzbietu, gdzie wysokość w ramionach jest równa wysokości zadu. Choć zarys psa daje wygląd kwadratu, długość jego ciała może być nieco dłuższa w stosunku do jego wysokości. Ogon noszony wysoko, pokryty długim płynącym pióropuszem włosów. Biewer bywa kapryśny jak dziecko i choć czasem jest złośliwy to i tak nie przeważa to nad tym jak potrafi być posłusznym i wiernym towarzyszem życia.

Głowa – lekko zaokrąglona z umiarkowanym stopem. Kufa około jednej trzeciej długości głowy. Zgryz może być cęgowy lub nożycowy. Nos całkowicie czarny. Oczy są średniej wielkości, okrągłe lub w kształcie migdała. Spojrzenie inteligentne skierowane do przodu. Oprawa oczu czarna. Uszy małe, w kształcie litery V, stojące nie bardzo szeroko rozstawione i przykryte włosami. Są one ustawione z tyłu czaszki ich podstawa jest na poziomie oczu.

Ciało - jest to piesek o krępej budowie ciała z dobrym poziomem górnej linii grzbietu. Wysokość w kłębie jest taka sama jak wysokość zadu. Długość ciała może być nieco dłuższa niż wysokość psa. Pierś dość szeroka. Klatka piersiowa jest umiarkowanie wysklepiona z podkreśleniem lekko podciągniętych i krótkich ale mocnych lędźwi.

Kończyny przednie - muszą być całkowicie proste, umięśnione i pokryte włosem. Tylne nogi są proste z dobrym kątowaniem. Chody równe i płynne. Łapy okrągłe z czarnymi lub białymi pazurami.

Ogon - jest noszony wysoko nad ciałem, pokryty długim pióropuszem. Długość ogona musi być do kolana lub dłużej.

Szata – jest długa i jedwabiście miękka. Włos jest prosty i bez podszerstka. Nigdy wełnisty. Włos powinien być długości co najmniej ¾ wysokości psa. Włosy na czubku głowy powinny być związane w koński ogon lub pozostawione swobodnie .

Kolorystyka szaty - z tyłu niebieski, czarny lub biały. Ilość wszystkich kolorów zależy od osobistych preferencji bez dominacji żadnego koloru we wzorcu. Głowa (niebiesko-biało-złota)(czarno-biało-złota)(niebiesko–złota )(czarno–złota )(złoto-biała) najlepiej symetrycznie ubarwiona.

Klatka piersiowa, brzuch, łapy oraz końcówka ogona muszą być całkowicie białe. Kolor biały powinien wejść aż do szyji na pokrycie również podbródka.

Temperament - jest żywiołowy, inteligentny, lojalny i bardzo oddany swojej ludzkiej rodzinie. Kocha dzieci co czyni go doskonałym towarzyszem dla wszystkich grup wiekowych.

Waga – około 3,2kg wzrost do około 23 cm.

Wady - wypukłe lub za małe oko, przodozgryz lub tyłozgryz, faliste lub kręcone włosy, kolor brązowy lub złoty gdziekolwiek indziej na ciele oraz wszelkie inne odstępstwa od wzorca.